Resultater NC-Maridalen 
1 Mattias Carlsson Team Ringerike 03:14:48
2 Andreas Johansson Cyclecomponents 03:14:48
3 Håkan Nilsson Degeberga CK 03:14:53
4 Trond Kristian Schweder BOC 03:14:53
5 Greg Saw Team Ringerike 03:15:30
De resterende ble stoppet etter 9 runder og gitt stipulerte tider av dommeren. Vi har gått gjennom videoen og er relativt sikre på de første 23 plasseringene og må ta en gjennomgang på de resterende for nøyaktig plassering:
6 Christopher Myhre Team Ringerike 3:19:48
7 Per Martin Lund Team Ringerike 3:19:48
8 Stian Sommerseth Lillehammer CK 3:19:48
9 Petter Sørensen Follo SK 3:29:48
10 Espen Amundsen IF Frøy 3:29:48
11 Helge Gevelt BOC 3:29:48
12 Jon Einebærholm IL Fana 3:29:48
13 Jarle Fredriksen BOC 3:29:48
14 Håvard Nybø Frikransen Elite 3:29:48
15 Øystein Blom-Ohlsen Bergen CK 3:29:48
16 Kent Håkon Olsen Stavanger SK 3:29:48
17 Andreas Hosøy Bergen CK 3:29:48
18 Håvard Kristiansen Team Ringerike 3:29:48
19 Sigbjørn Møystad Fønnebø Tønsberg CK 3:29:48
20 Eirik Helgesen IL Fana 3:29:48
21 Trygve Eriksen BOC 3:29:48
22 Vidar Steinsbø Bergen CK 3:29:48
23 Kjetil Ingvaldsen Bergens Brannkorps IL 3:29:48
24 Morten Jahr Eidsvoll SK 3:30:18
24 Even Chiodera BOC 3:30:18
24 Stian Kjellhov Bergen CK 3:30:18
24 Truls Svanevik Nanset IF Sykkel 3:30:18
24 Håvard Sefland Kristiansands CK 3:30:18
24 Torstein Bomann Larsen BOC 3:30:18
Sammenlagt blir stillingen i M-elite:
1 Mattias Carlsson Team Ringerike 3:48:19
2 Andreas Johansson Cyclecomponents 3:48:29
3 Trond Kristian Schweder BOC 3:48:44
4 Håkan Nilsson Degeberga CK 3:50:07
5 Christopher Myhre Team Ringerike 3:54:02
6 Stian Sommerseth Lillehammer CK 3:54:35
7 Per Martin Lund Team Ringerike 3:54:54
8 Jarle Fredriksen BOC 4:03:47
9 Petter Sørensen Follo SK 4:03:48
10 Sigbjørn Møystad Fønnebø Tønsberg CK 4:04:14
11 Håvard Nybø Frikransen Elite 4:04:35
12 Andreas Hosøy Bergen CK 4:04:49
13 Vidar Steinsbø Bergen CK 4:04:50
14 Trygve Eriksen BOC 4:05:00
15 Øystein Blom-Ohlsen Bergen CK 4:05:11
16 Håvard Sefland Kristiansands CK 4:05:27
17 Håvard Kristiansen Team Ringerike 4:05:41
18 Jon Einebærholm IL Fana 4:05:44
19 Espen Amundsen IF Frøy 4:06:45
21 Even Chiodera BOC 4:07:37
22 Stian Kjellhov Bergen CK 4:07:46
23 Torstein Bomann Larsen BOC 4:09:16