Rustad IL / Nordstrand IF                  Resultat                Teknisk delegert: Birger Olsen                                                                                                      
Rennleder: Barbro T. Dahlen              Østmarksrunden                                   Side  1                                                                                                      
                       Østmarksrunden Skullerud Idrettsanlegg 07.02.2009     Fremstilt 07.02.2009  
                                                                                                   
 Plass  Start                                                                                 Tid                                                                                                    
 nr.    nr.     N a v n                       Klubb                            T i d        etter    
                                                                                                 
Gutter 13-14 år 15km                                                                                                                                                                                   
  1      0009   Magne Jutulstad               Rustad IL                      1:07.39                                                                                                                   
  2      0005   Einar Wigaard                 Oppsal IF                      1:08.17      00.38                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                                       
Gutter 15-16 år 15km                                                                                                                                                                                   
  1      0018   Tormod Håøy Grue              Rustad IL                        49.12                                                                                                                   
  2      0019   Håvard Haugland               Rustad IL                        52.04      02.52                                                                                                        
  3      0017   Anders Emilsson               Rustad IL                        55.41      06.29                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Gutter 17-18 år 30km                                                                                                                                                                                   
  1      0028   Andreas Hillestad             Idrettslaget Røyken & Spi      1:27.39                                                                                                                   
  2      0029   Lars Kåsine Eriksrud          Rustad IL                      1:37.54      10.15                                                                                                        
 Brutt   0027   Ole Henrik S. Nilsen          Rustad IL                                                                                                                                                
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Jenter 19-20 år 30km                                                                                                                                                                                   
  1      0030   Åshild Kapperud               Rustad IL                      2:04.01                                                                                                                   
 Brutt   0031   Martine Åstebøl               Rustad IL                                                                                                                                                
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Gutter 19-20 år 30km                                                                                                                                                                                   
  1      0037   Håkon Stuge Bånerud           Lyn Ski                        1:27.36                                                                                                                   
  2      0035   Sondre Halden                 Lyn Ski                        1:40.52      13.16                                                                                                        
  3      0034   Sondre Helgesen               Sjåstad Vestre Lier IL         1:42.24      14.48                                                                                                        
  4      0036   Brage Skaare Rist             Lyn Ski                        1:46.15      18.39                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Kvinner 21-35 år 30km                                                                                                                                                                                  
  1      0038   Astrid U. Jacobsen            IL Heming                      1:33.49                                                                                                                   
  2      0042   Jannike Østby                 Rustad IL                      1:37.35      03.46                                                                                                        
  3      0048   Merethe Braathen              Høybråten og Stovner IL        1:38.51      05.02                                                                                                        
  4      0046   Solfrid Braathen              Høybråten og Stovner IL        1:39.59      06.10                                                                                                        
  5      0041   Mari Johanna Brox             OSI                            1:42.57      09.08                                                                                                        
  6      0043   Christine Mathiesen           Ringkollen Skiklubb            1:44.04      10.15                                                                                                        
  7      0049   Louise Skak                   Team Jensen                    2:27.51      54.02                                                                                                        
  8      0040   Thea Jerkø                    Privat                         2:36.22    1:02.33                                                                                                        
  8      0047   Kjersti F. Sandnes            Privat                         2:36.22    1:02.33                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 21-35 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0092   Børre Næss                    Efteløft IL                    1:24.42                                                                                                                   
  2      0068   Eirik Kurland Olsen           Idrettslaget Røyken & Spi      1:24.43      00.01                                                                                                        
  3      0080   Kristian Braathen             Høybråten og Stovner IL        1:24.44      00.02                                                                                                        
  4      0072   Sindre Wiig Nordby            Njård                          1:26.22      01.40                                                                                                        
  5      0077   Anders Gløersen               Rustad IL                      1:26.44      02.02                                                                                                        
  6      0078   Per Kristian Nygård           Vestre Spone IF / Team Zi      1:27.37      02.55                                                                                                        
  7      0087   Steffen S. Paulsen            Rustad IL                      1:29.07      04.25                                                                                                        
  8      0099   Kenneth Gavoll-Hansen         Team Oslo Sportslager          1:29.31      04.49                                                                                                        
  9      0088   Magnus Svingheim              Jevnaker IF Ski                1:30.44      06.02                                                                                                        
 10      0075   Hallvard Børsheim             Milslukern Sport               1:31.22      06.40                                                                                                        
 11      0093   Anders Rudå Nygaard           Rustad IL                      1:33.37      08.55                                                                                                        
 12      0082   Jens Bjertnæs                 Jevnaker IF Ski                1:34.13      09.31                                                                                                        
 13      0076   Per Kristian Winge            Røa IL                         1:41.05      16.23                                                                                                        
 14      0074   Erik Fagerholt                Orkdal IL                      1:44.04      19.22                                                                                                        
 15      0086   Simen Lofterød                Milslukern Sport               1:44.45      20.03                                                                                                        
 16      0098   Trond Sandvik                 Adecco                         1:45.47      21.05                                                                                                        
 17      0063   Stian Jægtvik                 Kongsberg Maritime             1:46.59      22.17                                                                                                        
 18      0083   Tormod Mehren Pedersen        Snublefoten IL                 1:50.54      26.12                                                                                                        
 19      0071   Eirik Edland Pedersen         Veritas  BIL                   1:52.23      27.41                                                                                                        
 20      0094   Asle Rein Henriksen           Nordstrand                     1:53.04      28.22                                                                                                        
 21      0066   Magnus Berntsen               Oslofjord Triathlon            1:54.31      29.49                                                                                                        
 22      0064   Gaute Gaasmyr                 OSI                            1:54.48      30.06                                                                                                        
 23      0091   Martin Grotle Soukup          Bækkelaget Sp. Kl.             1:55.39      30.57                                                                                                        
 24      0060   Atle Stokke                   Veritas  BIL                   1:56.30      31.48                                                                                                        
 25      0069   Thomas Moe Næstad             Handelsbanken BIL              1:58.35      33.53                                                                                                        
 26      0067   Jon André Preststulen         IK Tjalve                      2:01.44      37.02                                                                                                        
 27      0096   Tomas Holmestad               Statoil BIL                    2:02.02      37.20                                                                                                        
 28      0095   Ola Stigum                    Privat                         2:02.45      38.03                                                                                                        
 29      0062   Thomas Melby                  Snublefot IL                   2:19.34      54.52                                                                                                        
 30      0070   Steinar Lie                   Privat                         2:27.07    1:02.25                                                                                                        
 31      0081   Christoph Bleichert           Privat                         2:28.30    1:03.48                                                                                                        
 32      0073   Kristian Bylterud             Privat                         2:31.26    1:06.44                                                                                                        
 33      0059   Øystein Nergård               Privat                         2:32.03    1:07.21                                                                                                        
 34      0061   Erling Olai Hauge             Korlevoll                      2:33.24    1:08.42                                                                                                        
 35      0085   Øivind Abelsvik               Team Slow                      2:41.21    1:16.39                                                                                                        
 Brutt   0090   Rikard Ulseth                 Skjelstadmark                                                                                                                                            
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 36-40 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0124   Patrick Åserud                Bull Ski & Kajakk              1:27.46                                                                                                                   
  2      0125   Lars Reed                     Milslukern Sport               1:32.34      04.48                                                                                                        
  3      0113   Morten Grøan                  Team Oslo Sportslager          1:32.37      04.51                                                                                                        
  4      0300   Eivind Meen                   Rustad IL                      1:34.47      07.01                                                                                                        
  5      0118   Bent Inglingstad              Tollernes IL                   1:35.39      07.53                                                                                                        
  6      0121   Pål-Andre Lund                Rustad IL                      1:36.57      09.11                                                                                                        
  7      0111   Eivind Karfjell               Team Sport 1 Sentruim          1:38.23      10.37                                                                                                        
  8      0122   Kristian Qvenil               Raummyrveien Springers         1:39.09      11.23                                                                                                        
  9      0105   Øistein Engen                 Enebakk IF                     1:40.54      13.08                                                                                                        
 10      0304   Odd Arne Nergård              Privat                         1:40.57      13.11                                                                                                        
 11      0106   John Andre Wilhelmsen         Austmarka IL                   1:42.40      14.54                                                                                                        
 12      0114   Helge Marius Haug             Driv                           1:43.00      15.14                                                                                                        
 13      0119   Jan-Erik Christiansen         Driv                           1:43.35      15.49                                                                                                        
 14      0115   Tom Paulsen                   Rustad IL                      1:44.30      16.44                                                                                                        
 15      0110   Øyvind Husby                  Privat                         1:44.50      17.04                                                                                                        
 16      0307   Tron Egil Egebakken           Delolitte                      1:44.55      17.09                                                                                                        
 17      0123   Haakon Solheim                Norges Bank BIL                1:45.31      17.45                                                                                                        
 18      0108   Eskil Myrmo                   DnBNOR BIL                     1:45.48      18.02                                                                                                        
 19      0305   Espen Wigard                  Oppsal IF                      1:46.20      18.34                                                                                                        
 20      0127   Arve Lid                      Team Boron 88                  1:46.55      19.09                                                                                                        
 21      0109   Kjetil Sjaastad               Markabygda IL                  1:47.32      19.46                                                                                                        
 22      0107   Jon Andreas Hovde             Dell                           1:49.38      21.52                                                                                                        
 23      0128   Frode Viste                   Bækkelaget Sp. Kl.             1:50.58      23.12                                                                                                        
 24      0129   Thomas Forsberg               ABB                            2:00.19      32.33                                                                                                        
 25      0120   Aleksander Smidt Olsen        Aibel BIL                      2:03.02      35.16                                                                                                        
 26      0302   Pål Jahr                      Driv                           2:04.35      36.49                                                                                                        
 27      0306   Patrick Galvin                NHOLF                          2:29.19    1:01.33                                                                                                        
 28      0130   Hans J. Reinmann              BDO Racing                     2:34.47    1:07.01                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Kvinner 41-45 år 30km                                                                                                                                                                                  
  1      0134   Ann Kristin Land              Konnerud IL                    1:58.52                                                                                                                   
  2      0303   Toril Ag Husby                Privat                         2:20.17      21.25                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 41-45 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0159   Ragnvald Reed                 Milslukern Sport               1:30.47                                                                                                                   
  2      0144   Haavard Bruland               Lyn Ski                        1:40.55      10.08                                                                                                        
  3      0149   Øystein Grande                Veritas BIL / IL Heming        1:43.11      12.24                                                                                                        
  4      0143   Bjørn Ole Inglingstad         Rustad IL                      1:44.49      14.02                                                                                                        
  5      0141   Øivind Haugaard               Boklokt                        1:46.57      16.10                                                                                                        
  6      0142   Kim Aarli Larsen              Skeid                          1:48.07      17.20                                                                                                        
  7      0158   Jørgen Saxegaard              Hjellnes Consult               1:52.05      21.18                                                                                                        
  8      0155   Arnfinn Revelsby              Varteig IL                     1:56.55      26.08                                                                                                        
  9      0140   Tore Lium                     Bækkelaget Sp. Kl.             1:57.02      26.15                                                                                                        
 10      0157   Trond Kiserud                 Privat                         2:02.44      31.57                                                                                                        
 11      0154   Øyvind Sørgjerd               Privat                         2:04.19      33.32                                                                                                        
 12      0139   Ingjald Sørhøy                Rustad IL                      2:06.57      36.10                                                                                                        
 13      0146   Jan Erik Berntsen             Privat                         2:10.52      40.05                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Kvinner 46-50 år 30km                                                                                                                                                                                  
  1      0163   Kjersti Helgesen              Sjåstad Vestre Lier IL         2:21.52                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                       
2 påmeldte. 2 startet. 1 resultater.                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 46-50 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0197   Frode Martinsen               Fossum IF                      1:35.36                                                                                                                   
  2      0181   Bjørn-Inge Larsen             Helsedirektoratet              1:35.37      00.01                                                                                                        
  3      0189   Anders Grendahl               Aas-Jacobsen BIL               1:37.22      01.46                                                                                                        
  4      0166   Jonny Storbråten              Rustad IL                      1:38.39      03.03                                                                                                        
  5      0184   Leif Sørensen                 Rustad IL                      1:39.12      03.36                                                                                                        
  6      0195   Jan Sverre Edstrøm            Skanska BIL                    1:43.26      07.50                                                                                                        
  7      0187   Trygve Gillebo                Aker Solutions BIL             1:47.00      11.24                                                                                                        
  8      0185   Lasse Johansen Westad         Bækkelaget Sp. Kl.             1:49.10      13.34                                                                                                        
  9      0152   Trond Inge Carlsen            Rustad IL                      1:51.10      15.34                                                                                                        
 10      0194   Stig Benestad                 Overtoppen                     1:53.11      17.35                                                                                                        
 10      0198   Ole Herman Larsen             Telenor BIL/BOC                1:53.11      17.35                                                                                                        
 12      0191   Øyvind Solang                 Privat                         1:53.24      17.48                                                                                                        
 13      0193   Lars Kenneth Johnsen          Rustad IL                      1:53.47      18.11                                                                                                        
 14      0182   Terje Glesaaen                Rustad IL                      1:54.32      18.56                                                                                                        
 15      0165   Christian Grorud              Bækkelaget Sp. Kl.             1:57.19      21.43                                                                                                        
 16      0183   Per Børstad                   Team Jensen                    1:58.54      23.18                                                                                                        
 17      0167   Knut Grepperud                SHIUL                          2:15.14      39.38                                                                                                        
 18      0186   Rolf Birger Karlsen           Stovnerkamratene               2:16.19      40.43                                                                                                        
 19      0180   Per Jacobsen                  Privat                         2:28.25      52.49                                                                                                        
 20      0199   Vidar Sandnæs                 Frogn Kommune                  2:30.03      54.27                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Kvinner 51-55 år 30km                                                                                                                                                                                  
  1      0200   Torhild Garen                 Bærums Skiklubb                1:54.35                                                                                                                   
  2      0201   Torill Andersen               Rustad IL                      2:21.56      27.21                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 51-55 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0219   Otto Leikvangen               Ørnulf                         1:37.01                                                                                                                   
  2      0225   Tore Methile Hagen            Kjelsås IL                     1:38.25      01.24                                                                                                        
  3      0222   Inge Solberg                  OPIL                           1:44.08      07.07                                                                                                        
  4      0227   Stein Arild Græsholt          Kjelsås IL                     1:45.01      08.00                                                                                                        
  5      0221   Pål Tobiassen                 Bækkelaget Sp. Kl.             1:47.20      10.19                                                                                                        
  6      0220   Tormod Øvergaard              Intero BIL                     2:03.21      26.20                                                                                                        
  7      0226   John Grue                     Rustad IL                      2:04.12      27.11                                                                                                        
  8      0228   Øystein Sørli                 EDB BIL                        2:06.28      29.27                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Kvinner 56-60 år 30km                                                                                                                                                                                  
  1      0234   Birgit Korvald                IL Koll                        1:49.41                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 56-60 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0243   Gjermund Kjerstad             Rustad IL                      1:42.58                                                                                                                   
  2      0241   Jon Ove Hagen                 Askim IF                       1:50.48      07.50                                                                                                        
  3      0242   Lars Maanum                   Bækkelaget Sp. Kl.             1:53.16      10.18                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Kvinner 61-65 år 30km                                                                                                                                                                                  
  1      0249   Astri Rogstad                 GE Healthcare                  2:26.15                                                                                                                   
  2      0248   Astrid S. Bertelsen           Rustad IL                      2:39.57      13.42                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 61-65 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0259   Arild Jansen                  Asker Skiklubb                 1:49.30                                                                                                                   
  2      0258   Einar Skåre                   Stovnerkamratene               1:49.41      00.11                                                                                                        
  3      0257   Bjørn Myhr                    Bækkelaget Sp. Kl.             2:01.41      12.11                                                                                                        
  4      0256   Arvid Larsen                  OPIL                           2:46.21      56.51                                                                                                        
 Brutt   0255   Kristen Bjorå                 Bækkelaget Sp. Kl.                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 66-70 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0274   Tor Reitan                    NRK BIL                        2:06.54                                                                                                                   
  2      0272   Ola Fosheim                   Vestre Slidre IL               2:10.19      03.25                                                                                                        
  3      0273   Oddmund Solheim               NVE                            2:12.55      06.01                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 71-75 år 30km                                                                                                                                                                                     
  1      0287   Karl-Jann Hansen              Privat                         2:12.54                                                                                                                   
  2      0288   Einar Josef Berger            OPIL                           2:15.06      02.12                                                                                                        
  3      0281   Odd Wangen                    Privat                         2:17.03      04.09                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 71-75 år 15km                                                                                                                                                                                     
  1      0280   Arvid T. Lie                  Spydeberg                      1:09.12                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Menn 76 år og eldre                                                                                                                                                                                    
  1      0290   Øivind Elieson                Siggerud IL                    2:32.38                                                                                                                   
  2      0299   Helge Kvaase                  Bækkelaget Sp. Kl.             2:38.41      06.03                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                       
Trimklasse 15/30km                                                                                                                                                                                     
  1      0503   Jorun Garder                  Privat                         1:14.03                                                                                                                   
  2      0045   Christine Madsen              Team Jordan                    1:15.32      01.29                                                                                                        
  3      0502   Randi Gaarder                 Privat                         1:26.08      12.05